Batzarkidearen xehetasuna

Batzarkidearen fitxea

(Gil Llanos, Begoña)

Gil Llanos, Begoña

Hautagai-zerrendea

Hautagai-zerrendea:

partido Socialista De Euskadi-euskadiko Ezkerra (PSE-EE (PSOE))

Hauteskunde-barrutia

Hauteskunde-barrutia:

Bilbao

Bizkaiko Batzar Nagusiak

Batzar Nagusietan noiztik hara:

2015/06/16

XII. AGINTALDIA

Batzarkide Kargualdia:

Alta Data: 2023/06/22

Batzarkide-Taldeko Kargualdia:

Euskal Sozialistak. Noiztik hara 2023/06/23

Batzar Nagusietako taldeetako kide izatearen historikoa

Mahaikide Kargualdia:

Lehenengo Lehendakariordea. Noiztik hara 2023/06/22

Taldeburu-Batzarreko Kargualdia:

Lehenengo Lehendakariordea. Noiztik hara 2023/06/22

    Batzarkidearen jarduerea

  • Batzordea: Osokoa

    Lehenengo Lehendakariordea. Noiztik hara 2023/06/22

  • Batzordea: Iraskunde, Gobernamentu On eta Gardentasunerako Batzordea

    Idazkaria. Noiztik hara 2023/07/20

  • Batzordea: Araudi eta Jaurbiderako Batzordea

    Lehenengo Lehendakariordea. Noiztik hara 2023/07/20

  • Batzordea: Enplegua, Gizarte Kohesinoa eta Bardintasuna Sustatzeko Batzordea

    Lehendakaria. Noiztik hara 2023/07/20

  • Batzordea: Kontrolerako Osokoa

    Lehenengo Lehendakariordea. Noiztik hara 2023/06/22

XI. AGINTALDIA

Batzarkide Kargualdia:

Alta Data: 2019/06/17

Baxa Data: 2023/04/04

Batzarkide-Taldeko Kargualdia:

Euskal Sozialistak. (2019/06/24 - 2023/04/04)

Batzar Nagusietako taldeetako kide izatearen historikoa

Mahaikide Kargualdia:

Lehenengo Lehendakariordea. (2019/06/17 - 2023/04/04)

    Batzarkidearen jarduerea

  • Batzordea: Osokoa

    Lehenengo Lehendakariordea. (2019/06/17 - 2023/04/04)

  • Batzordea: Iraskunde, Gobernamentu On eta Gardentasunerako Batzordea

    Batzordekidea. (2020/10/13 - 2023/04/04)

    Ordezkatua: Rico Lezama, Ekain

  • Batzordea: Araudi eta Jaurbiderako Batzordea

    Lehenengo Lehendakariordea. (2019/07/23 - 2023/04/04)

  • Batzordea: Enplegu, Gizarte Inklusino eta Bardintasunerako Batzordea

    Lehendakaria. (2019/07/22 - 2023/04/04)

  • Batzordea: Kontrolerako Osokoa

    Lehenengo Lehendakariordea. (2019/06/17 - 2023/04/04)

X. AGINTALDIA

Batzarkide Kargualdia:

Alta Data: 2015/06/16

Baxa Data: 2019/04/02

Batzarkide-Taldeko Kargualdia:

Euskal Sozialistak. (2015/06/24 - 2019/04/02)

Batzar Nagusietako taldeetako kide izatearen historikoa

Mahaikide Kargualdia:

Lehenengo Lehendakariordea. (2015/06/16 - 2019/04/02)

    Batzarkidearen jarduerea

  • Batzordea: Osokoa

    Lehenengo Lehendakariordea. (2015/06/16 - 2019/04/02)

  • Batzordea: Ekonomia eta Ogasuneko Batzordea

    Batzordekidea. (2016/11/24 - 2016/12/20)

    Ordezkoa: Rico Lezama, Ekain

    Ordezkatua: Castelo de Sa, Alexia

  • Batzordea: Araudi eta Jaurbiderako Batzordea

    Lehenengo Lehendakariordea. (2015/07/27 - 2019/04/02)

  • Batzordea: Enplegu, Gizarteratze eta Bardintasunerako Batzordea

    Lehendakaria. (2015/07/27 - 2019/04/02)

  • Batzordea: Garraio, Mugikortasun eta Lurraldearen Kohesinorako Batzordea

    Batzordekidea. (2016/11/29 - 2016/12/20)

    Ordezkoa: Rico Lezama, Ekain

    Ordezkatua: Colmenero Ares, Joaquin

  • Batzordea: Kontrolerako Osokoa

    Lehenengo Lehendakariordea. (2015/06/16 - 2019/04/02)

  • Batzordea: Araudi eta Jaurbiderako Batzordearen Lantaldea

    Batzordekidea. (2016/11/22 - 2019/04/02)

    Ordezkatua: Castelo de Sa, Alexia

  • Batzordea: Araudi eta Jaurbiderako Ponentzia ESPT 3053

    Batzordekidea. (2016/11/22 - 2019/04/02)

    Ordezkatua: Castelo de Sa, Alexia

  • Batzordea: Herritarren parte hartzearen gaineko Azterlana

    Idazkaria. (2015/06/16 - 2019/04/02)

  • Batzordea: Udalen araugintza-ekimenerako prozedureari buruzko foru arau proposamena aztertzeko Ponentzia

    Batzordekidea. (2015/06/16 - 2019/04/02)

IX. AGINTALDIA

Batzarkide Kargualdia:

Alta Data: 2011/06/13

Baxa Data: 2015/03/31

Batzarkide-Taldeko Kargualdia:

Socialistas Vascos. (2011/06/21 - 2015/03/31)

Batzar Nagusietako taldeetako kide izatearen historikoa

Mahaikide Kargualdia:

Bigarren Lehendakariordea. (2011/06/13 - 2015/03/31)

Taldeburu-Batzarreko Kargualdia:

Bigarren Lehendakariordea. (2011/06/13 - 2015/03/31)

    Batzarkidearen jarduerea

  • Batzordea: Osokoa

    Bigarren Lehendakariordea. (2011/06/13 - 2015/03/31)

  • Batzordea: Gizarte Ekintzako Batzordea

    Lehendakaria. (2011/10/03 - 2015/03/31)

  • Batzordea: Araudi eta Jaurpiderako Batzordea

    Bigarren Lehendakariordea. (2011/07/12 - 2015/03/31)

  • Batzordea: Batzar Iraunkorra

    Bigarren Lehendakariordea. (2012/06/26 - 2015/03/31)

  • Batzordea: Kontratazino-Mahaia

    Bigarren Lehendakariordea. (2011/06/13 - 2015/03/31)

  • Batzordea: Batzar Nagusien Araudia aldatzea aztertzeko Lantaldea

    Batzarkidea. (2013/02/12 - 2015/03/31)