Batzarkidearen xehetasuna

Batzarkidearen fitxea

(Otermin Eraso, Juan )

Otermin Eraso, Juan

Hautagai-zerrendea

Hautagai-zerrendea:

partido Socialista De Euskadi-euskadiko Ezkerra (PSE-EE (PSOE))

Hauteskunde-barrutia

Hauteskunde-barrutia:

Busturia-Uribe

Bizkaiko Batzar Nagusiak

Batzar Nagusietan noiztik hara:

2015/06/16

XII. AGINTALDIA

Batzarkide Kargualdia:

Alta Data: 2023/06/22

Batzarkide-Taldeko Kargualdia:

Euskal Sozialistak. Noiztik hara 2023/06/23

Batzar Nagusietako taldeetako kide izatearen historikoa

    Batzarkidearen jarduerea

  • Batzordea: Osokoa

    Batzarkidea. Noiztik hara 2023/06/22

  • Batzordea: Gizarte Ekintza Batzordea

    Batzordekidea. Noiztik hara 2023/07/20

  • Batzordea: Batzarkidearen Estatutuaren Batzordea

    Lehendakaria. Noiztik hara 2023/07/20

  • Batzordea: Enplegua, Gizarte Kohesinoa eta Bardintasuna Sustatzeko Batzordea

    Batzordekidea. Noiztik hara 2023/07/20

  • Batzordea: Bateraezintasunen Behin Behineko Batzordea

    Batzordekidea. Noiztik hara 2023/06/22

  • Batzordea: Ekonomia Sustatzeko Batzordea

    Idazkaria. Noiztik hara 2023/07/20

  • Batzordea: Kontrolerako Osokoa

    Batzarkidea. Noiztik hara 2023/06/22

  • Batzordea: Bizkaiko basogintzarako azterlan-batzordea

    Idazkaria. Noiztik hara 2024/05/02

XI. AGINTALDIA

Batzarkide Kargualdia:

Alta Data: 2019/06/17

Baxa Data: 2023/04/04

Batzarkide-Taldeko Kargualdia:

Euskal Sozialistak. (2019/06/24 - 2023/04/04)

Batzar Nagusietako taldeetako kide izatearen historikoa

Taldeburu-Batzarreko Kargualdia:

Taldeburua. (2020/10/06 - 2023/04/04)

Ordezkatua: Rico Lezama, Ekain

    Batzarkidearen jarduerea

  • Batzordea: Osokoa

    Batzordekidea. (2019/06/17 - 2023/04/04)

  • Batzordea: Ogasun eta Finantzetako Batzordea
  • Batzordea: Iraskunde, Gobernamentu On eta Gardentasunerako Batzordea

    Lehendakariordea. (2019/07/22 - 2023/04/04)

  • Batzordea: Araudi eta Jaurbiderako Batzordea

    Batzordekidea. (2020/10/13 - 2023/04/04)

    Ordezkatua: Rico Lezama, Ekain

  • Batzordea: Batzarkidearen Estatutuaren Batzordea

    Lehendakaria. (2020/10/23 - 2023/04/04)

    Ordezkatua: Rico Lezama, Ekain

  • Batzordea: Enplegu, Gizarte Inklusino eta Bardintasunerako Batzordea

    Idazkaria. (2019/07/22 - 2023/04/04)

  • Batzordea: Garraio eta Mugikortasun Jasangarrirako Batzordea

    Idazkaria. (2020/10/09 - 2020/11/03)

    Ordezkoa: Álvarez Castrejón, José Álberto

    Ordezkatua: Rico Lezama, Ekain

  • Batzordea: Kontrolerako Osokoa

    Batzordekidea. (2019/06/17 - 2023/04/04)

X. AGINTALDIA

Batzarkide Kargualdia:

Alta Data: 2015/06/16

Baxa Data: 2019/04/02

Batzarkide-Taldeko Kargualdia:

Euskal Sozialistak. (2015/06/24 - 2019/04/02)

Batzar Nagusietako taldeetako kide izatearen historikoa

Taldeburu-Batzarreko Kargualdia:

Taldeburuordea. (2015/06/24 - 2019/04/02)

    Batzarkidearen jarduerea

  • Batzordea: Osokoa

    Batzordekidea. (2015/06/16 - 2019/04/02)

  • Batzordea: Gizarte Ekintzako Batzordea

    Batzordekidea. (2015/07/27 - 2019/04/02)

  • Batzordea: Euskera eta Kulturako Batzordea

    Batzordekidea. (2015/07/27 - 2017/04/25)

    Ordezkoa: Montalban Goicoechea, Josu

  • Batzordea: Iraskunde, Gobernamentu Onerako eta Gardentasunerako Batzordea
  • Batzordea: Araudi eta Jaurbiderako Batzordea

    Batzordekidea. (2016/11/29 - 2016/12/20)

    Ordezkoa: Rico Lezama, Ekain

    Ordezkatua: Castelo de Sa, Alexia

  • Batzordea: Enplegu, Gizarteratze eta Bardintasunerako Batzordea
  • Batzordea: Kontrolerako Osokoa

    Batzordekidea. (2015/06/16 - 2019/04/02)