Batzarkidearen xehetasuna

Batzarkidearen fitxea

(Lerma Mentxaka, Unai)

Lerma Mentxaka, Unai

Hautagai-zerrendea

Hautagai-zerrendea:

euzko Alderdi Jeltzalea-partido Nacionalista Vasco (EAJ/PNV)

Hauteskunde-barrutia

Hauteskunde-barrutia:

Encartaciones

Bizkaiko Batzar Nagusiak

Batzar Nagusietan noiztik hara:

2015/06/16

XII. AGINTALDIA

Batzarkide Kargualdia:

Alta Data: 2023/06/22

Batzarkide-Taldeko Kargualdia:

Euzko Abertzaleak. Noiztik hara 2023/06/27

Batzar Nagusietako taldeetako kide izatearen historikoa

    Batzarkidearen jarduerea

  • Batzordea: Osokoa

    Batzarkidea. Noiztik hara 2023/06/22

  • Batzordea: Ogasun eta Finantza Batzordea

    Batzordekidea. Noiztik hara 2023/07/20

  • Batzordea: Iraskunde, Gobernamentu On eta Gardentasunerako Batzordea

    Batzordekidea. Noiztik hara 2023/07/20

  • Batzordea: Araudi eta Jaurbiderako Batzordea

    Batzordekidea. Noiztik hara 2023/07/20

  • Batzordea: Garraioak, Mugikortasuna eta Turismoa Sustatzeko Batzordea

    Idazkaria. Noiztik hara 2023/07/20

  • Batzordea: Kontrolerako Osokoa

    Batzarkidea. Noiztik hara 2023/06/22

XI. AGINTALDIA

Batzarkide Kargualdia:

Alta Data: 2019/06/17

Baxa Data: 2023/04/04

Batzarkide-Taldeko Kargualdia:

Euzko Abertzaleak. (2019/06/24 - 2023/04/04)

Batzar Nagusietako taldeetako kide izatearen historikoa

    Batzarkidearen jarduerea

  • Batzordea: Osokoa

    Batzordekidea. (2019/06/17 - 2023/04/04)

  • Batzordea: Ogasun eta Finantzetako Batzordea

    Batzordekidea. (2019/07/22 - 2023/04/04)

  • Batzordea: Iraskunde, Gobernamentu On eta Gardentasunerako Batzordea

    Idazkaria. (2019/07/22 - 2023/04/04)

  • Batzordea: Araudi eta Jaurbiderako Batzordea

    Batzordekidea. (2019/07/23 - 2023/04/04)

  • Batzordea: Garraio eta Mugikortasun Jasangarrirako Batzordea

    Lehendakariordea. (2019/07/22 - 2023/04/04)

  • Batzordea: Kontrolerako Osokoa

    Batzordekidea. (2019/06/17 - 2023/04/04)

  • Batzordea: Bizkaiko Garraioaren Plan Estrategikoa 2018-2028 lan-dokumentuari buruzko Azterlan Batzordea

    Idazkaria. (2022/03/01 - 2023/04/04)

X. AGINTALDIA

Batzarkide Kargualdia:

Alta Data: 2015/06/16

Baxa Data: 2019/04/02

Batzarkide-Taldeko Kargualdia:

Euzko Abertzaleak. (2015/06/18 - 2019/04/02)

Batzar Nagusietako taldeetako kide izatearen historikoa

    Batzarkidearen jarduerea

  • Batzordea: Osokoa

    Batzordekidea. (2015/06/16 - 2019/04/02)

  • Batzordea: Ekonomia eta Ogasuneko Batzordea

    Batzordekidea. (2015/07/27 - 2019/04/02)

  • Batzordea: Iraskunde, Gobernamentu Onerako eta Gardentasunerako Batzordea

    Batzordekidea. (2015/07/27 - 2019/04/02)

  • Batzordea: Araudi eta Jaurbiderako Batzordea

    Batzordekidea. (2015/07/27 - 2019/04/02)

  • Batzordea: Garraio, Mugikortasun eta Lurraldearen Kohesinorako Batzordea

    Batzordekidea. (2015/07/27 - 2019/04/02)

  • Batzordea: Kontrolerako Osokoa

    Batzordekidea. (2015/06/16 - 2019/04/02)