Batzarkidearen xehetasuna

Batzarkidearen fitxea

(Lekerikabeaskoa Arrillaga, Jesús)

Lekerikabeaskoa Arrillaga, Jesús

Hautagai-zerrendea

Hautagai-zerrendea:

euzko Alderdi Jeltzalea-partido Nacionalista Vasco (EAJ/PNV)

Hauteskunde-barrutia

Hauteskunde-barrutia:

Busturia-Uribe

Bizkaiko Batzar Nagusiak

Batzar Nagusietan noiztik hara:

2015/06/16

XII. AGINTALDIA

Batzarkide Kargualdia:

Alta Data: 2023/06/22

Batzarkide-Taldeko Kargualdia:

Euzko Abertzaleak. Noiztik hara 2023/06/27

Batzar Nagusietako taldeetako kide izatearen historikoa

Taldeburu-Batzarreko Kargualdia:

Taldeburua. Noiztik hara 2023/06/27

    Batzarkidearen jarduerea

  • Batzordea: Osokoa

    Batzarkidea. Noiztik hara 2023/06/22

  • Batzordea: Ingurune Naturala eta Nekazaritza Sustatzeko Batzordea

    Batzordekidea. Noiztik hara 2023/07/20

  • Batzordea: Ogasun eta Finantza Batzordea

    Batzordekidea. Noiztik hara 2023/07/20

  • Batzordea: Iraskunde, Gobernamentu On eta Gardentasunerako Batzordea

    Batzordekidea. Noiztik hara 2023/07/20

  • Batzordea: Araudi eta Jaurbiderako Batzordea

    Batzordekidea. Noiztik hara 2023/07/20

  • Batzordea: Ekonomia Sustatzeko Batzordea

    Batzordekidea. Noiztik hara 2023/07/20

  • Batzordea: Kontrolerako Osokoa

    Batzarkidea. Noiztik hara 2023/06/22

  • Batzordea: Azpiegituretarako eta Lurralde Garapenerako Batzordea

    Lehendakaria. Noiztik hara 2023/07/20

XI. AGINTALDIA

Batzarkide Kargualdia:

Alta Data: 2019/06/17

Baxa Data: 2023/04/04

Batzarkide-Taldeko Kargualdia:

Euzko Abertzaleak. (2019/06/24 - 2023/04/04)

Batzar Nagusietako taldeetako kide izatearen historikoa

Taldeburu-Batzarreko Kargualdia:

Taldeburua. (2020/07/24 - 2023/04/04)

Ordezkatua: Atutxa Sainz, Jon Andoni

    Batzarkidearen jarduerea

  • Batzordea: Osokoa

    Batzordekidea. (2019/06/17 - 2023/04/04)

  • Batzordea: Iraunkortasunerako eta Ingurune Naturalerako Batzordea

    Batzordekidea. (2019/07/22 - 2023/04/04)

  • Batzordea: Ogasun eta Finantzetako Batzordea

    Batzordekidea. (2019/07/22 - 2023/04/04)

  • Batzordea: Iraskunde, Gobernamentu On eta Gardentasunerako Batzordea

    Batzordekidea. (2019/07/22 - 2023/04/04)

  • Batzordea: Araudi eta Jaurbiderako Batzordea

    Batzordekidea. (2019/07/23 - 2023/04/04)

  • Batzordea: Ekonomi Sustapenerako Batzordea

    Idazkaria. (2019/07/22 - 2023/04/04)

  • Batzordea: Kontrolerako Osokoa

    Batzordekidea. (2019/06/17 - 2023/04/04)

  • Batzordea: Azpiegitura eta Lurralde Garapenerako Batzordea

    Lehendakaria. (2019/07/22 - 2023/04/04)

X. AGINTALDIA

Batzarkide Kargualdia:

Alta Data: 2015/06/16

Baxa Data: 2019/04/02

Batzarkide-Taldeko Kargualdia:

Euzko Abertzaleak. (2015/06/18 - 2019/04/02)

Batzar Nagusietako taldeetako kide izatearen historikoa

    Batzarkidearen jarduerea

  • Batzordea: Osokoa

    Batzordekidea. (2015/06/16 - 2019/04/02)

  • Batzordea: Iraunkortasunerako eta Ingurune Naturalerako Batzordea

    Batzordekidea. (2015/07/27 - 2019/04/02)

  • Batzordea: Ekonomia eta Ogasuneko Batzordea

    Batzordekidea. (2015/07/27 - 2019/04/02)

  • Batzordea: Iraskunde, Gobernamentu Onerako eta Gardentasunerako Batzordea

    Batzordekidea. (2015/07/27 - 2019/04/02)

  • Batzordea: Araudi eta Jaurbiderako Batzordea

    Batzordekidea. (2018/11/06 - 2019/04/02)

    Ordezkatua: Presa Fernandez, Maria

  • Batzordea: Garraio, Mugikortasun eta Lurraldearen Kohesinorako Batzordea

    Batzordekidea. (2015/07/27 - 2019/04/02)

  • Batzordea: Kontrolerako Osokoa

    Batzordekidea. (2015/06/16 - 2019/04/02)

  • Batzordea: Araudi eta Jaurbiderako Batzordearen Lantaldea

    Batzordekidea. (2018/11/06 - 2019/04/02)

    Ordezkatua: Presa Fernandez, Maria