Batzarkidearen xehetasuna

Batzarkidearen fitxea

(Otermin Eraso, Juan )

Otermin Eraso, Juan

Hautagai-zerrendea

Hautagai-zerrendea:

partido Socialista De Euskadi-euskadiko Ezkerra (PSE-EE (PSOE))

Hauteskunde-barrutia

Hauteskunde-barrutia:

Busturia-Uribe

Bizkaiko Batzar Nagusiak

Batzar Nagusietan noiztik hara:

2019/06/17

XI. AGINTALDIA

Batzarkide Kargualdia:

Alta Data: 2019/06/17

Batzarkide-Taldeko Kargualdia:

Euskal Sozialistak. Noiztik hara 2019/06/24

Batzar Nagusietako taldeetako kide izatearen historikoa

Taldeburu-Batzarreko Kargualdia:

Taldeburua. Noiztik hara 2020/10/06

Ordezkatua: Rico Lezama, Ekain

    Batzarkidearen jarduerea

  • Batzordea: Osokoa

    Batzordekidea. Noiztik hara 2019/06/17

  • Batzordea: Ogasun eta Finantzetako Batzordea
  • Batzordea: Iraskunde, Gobernamentu On eta Gardentasunerako Batzordea

    Lehendakariordea. Noiztik hara 2019/07/22

  • Batzordea: Araudi eta Jaurbiderako Batzordea

    Batzordekidea. Noiztik hara 2020/10/13

    Ordezkatua: Rico Lezama, Ekain

  • Batzordea: Batzarkidearen Estatutuaren Batzordea

    Lehendakaria. Noiztik hara 2020/10/23

    Ordezkatua: Rico Lezama, Ekain

  • Batzordea: Enplegu, Gizarte Inklusino eta Bardintasunerako Batzordea

    Idazkaria. Noiztik hara 2019/07/22

  • Batzordea: Garraio eta Mugikortasun Jasangarrirako Batzordea

    Idazkaria. (2020/10/09 - 2020/11/03)

    Ordezkoa: Álvarez Castrejón, José Alberto

    Ordezkatua: Rico Lezama, Ekain

  • Batzordea: Kontrolerako Osokoa

    Batzordekidea. Noiztik hara 2019/06/17

X. AGINTALDIA

Batzarkide Kargualdia:

Alta Data: 2015/06/16

Baxa Data: 2019/04/02

Batzarkide-Taldeko Kargualdia:

Euskal Sozialistak. (2015/06/24 - 2019/04/02)

Batzar Nagusietako taldeetako kide izatearen historikoa

Taldeburu-Batzarreko Kargualdia:

Taldeburuordea. (2015/06/24 - 2019/04/02)

    Batzarkidearen jarduerea

  • Batzordea: Osokoa

    Batzordekidea. (2015/06/16 - 2019/04/02)

  • Batzordea: Gizarte Ekintzako Batzordea

    Batzordekidea. (2015/07/27 - 2019/04/02)

  • Batzordea: Euskera eta Kulturako Batzordea

    Batzordekidea. (2015/07/27 - 2017/04/25)

    Ordezkoa: Montalban Goicoechea, Josu

  • Batzordea: Iraskunde, Gobernamentu Onerako eta Gardentasunerako Batzordea
  • Batzordea: Araudi eta Jaurbiderako Batzordea

    Batzordekidea. (2016/11/29 - 2016/12/20)

    Ordezkoa: Rico Lezama, Ekain

    Ordezkatua: Castelo de Sa, Alexia

  • Batzordea: Enplegu, Gizarteratze eta Bardintasunerako Batzordea
  • Batzordea: Kontrolerako Osokoa

    Batzordekidea. (2015/06/16 - 2019/04/02)